Susumu RG3216V-1800-D-T5
RG3216V-1800-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1800-D-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1800-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1800-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1800-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1800-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1800-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1800-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1800-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1800-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1800-D-T5
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 301.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 CLR 24X6" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IMPACT MEZZ 5X10 38MM GR/W SN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN MALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LED T1 3/4 RD RD DIFF 2V 20MA TH datasheet.pdf