Susumu RG3216V-1821-D-T5
RG3216V-1821-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1821-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1821-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1821-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1821-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1821-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1821-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1821-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1821-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1821-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1821-D-T5
RES 4.3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES 820 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA FOR WIRELESS 10HVSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 226 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
LED 5MM RED DIFF RA BK HOUSING datasheet.pdf