Susumu RG3216V-1870-C-T5
RG3216V-1870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1870-C-T5
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1870-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1870-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1870-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1870-C-T5
CONN FERRULE W TYPE 14AWG BLUE datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
IC TXRX RS232 3.3-5V LPWR 28SSOP datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 3A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 380MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf