Susumu RG3216V-1871-D-T5
RG3216V-1871-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1871-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1871-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1871-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1871-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1871-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1871-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1871-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1871-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1871-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1871-D-T5
IC TRANSCVR DUAL N-INV 48TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 8BIT 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZA3/4 M20 datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 POLYSTYRENE 8MM datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 191MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf