Susumu RG3216V-2002-D-T5
RG3216V-2002-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2002-D-T5
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2002-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-2002-D-T5
QUANTITY
RG3216V-2002-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2002-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2002-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2002-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2002-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2002-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2002-D-T5
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
CONN CHAMP VERT STANDOFF SCREWS datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .125W 45MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CLASS 1 BLTOOTH 2.1+EDR MODULE datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf