Susumu RG3216V-2100-P-T1
RG3216V-2100-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2100-P-T1
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2100-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-2100-P-T1
QUANTITY
RG3216V-2100-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2100-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2100-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2100-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2100-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2100-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2100-P-T1
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FLUX PEN FORMULA 951 NO CLEAN datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
3 SIL PC TAIL PLUG datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONTACT MALE #16 datasheet.pdf
6800UF 420V 76X146MM 85C 2000H datasheet.pdf