Susumu RG3216V-2102-B-T5
RG3216V-2102-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2102-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2102-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2102-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2102-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2102-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2102-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2102-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2102-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2102-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2102-B-T5
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB datasheet.pdf
MCP2.8 GEH ASSY 9P datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 590 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf