Susumu RG3216V-2150-C-T5
RG3216V-2150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2150-C-T5
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2150-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2150-C-T5
QUANTITY
RG3216V-2150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2150-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2150-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2150-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2150-C-T5
SCR PHASE CONT 1200V 30A TO247AC datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL CRIMP 20-28AWG OPEN-BARREL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf