Susumu RG3216V-2371-B-T1
RG3216V-2371-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2371-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2371-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2371-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2371-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2371-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2371-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2371-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2371-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2371-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2371-B-T1
TRANS PNP 260V 15A TO-247 datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 114A DIRECTFET datasheet.pdf