Susumu RG3216V-2372-D-T5
RG3216V-2372-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2372-D-T5
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2372-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-2372-D-T5
QUANTITY
RG3216V-2372-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2372-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2372-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2372-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2372-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2372-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2372-D-T5
TRANSFORMER AUDIO 6.6KCT 35W datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 15KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf