Susumu RG3216V-2400-C-T5
RG3216V-2400-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2400-C-T5
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2400-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2400-C-T5
QUANTITY
RG3216V-2400-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2400-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2400-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2400-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2400-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2400-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2400-C-T5
CONN MODULE 32 POS FOR CQ1M datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
THERMOSTAT 50 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf