Susumu RG3216V-2430-C-T5
RG3216V-2430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2430-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2430-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2430-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-2430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2430-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2430-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2430-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2430-C-T5
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
QKE CONN DIL PCB KINK SL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .250 DIA BLACK datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 12.07MM datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 202MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
MICRO 100C S 72" YEL JACKS NI datasheet.pdf
HSG RECPT DBL ROW FREE-HANG datasheet.pdf
CAP FILM 500VDC 30UF. RADIAL datasheet.pdf