Susumu RG3216V-2432-B-T1
RG3216V-2432-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2432-B-T1
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2432-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2432-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2432-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2432-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2432-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2432-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2432-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2432-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2432-B-T1
INPUT MODULE DC 32MA 15VDC datasheet.pdf
RES SMD 64.9KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 9A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 316 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf