Susumu RG3216V-2550-B-T5
RG3216V-2550-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2550-B-T5
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2550-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2550-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2550-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2550-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2550-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2550-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2550-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2550-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2550-B-T5
FIXED IND 4.7UH 900MA 45 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 96BGA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
LED 2X3MM 627NM ORN/RED TRANSP datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf