Susumu RG3216V-2551-D-T5
RG3216V-2551-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2551-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2551-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-2551-D-T5
QUANTITY
RG3216V-2551-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2551-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2551-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2551-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2551-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2551-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2551-D-T5
FUSE GLASS 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO41 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ESD HANDLER 2-1/2X2-1/4X3/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 650MA 140 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK SPLIT RAIL 8SOPWRPAD datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf