Susumu RG3216V-2611-B-T1
RG3216V-2611-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2611-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2611-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2611-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2611-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2611-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2611-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2611-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2611-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2611-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2611-B-T1
CIR BRKR 500MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOV 300V 165MA 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.25MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CLAMPMETER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf