Susumu RG3216V-2741-D-T5
RG3216V-2741-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2741-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.74K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2741-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-2741-D-T5
QUANTITY
RG3216V-2741-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2741-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2741-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2741-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2741-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2741-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2741-D-T5
TRANS PNP 30V 4.5A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC 4BIT BI-DIR SHIFT REG 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 23A TO263AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLCK 12POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf