Susumu RG3216V-2800-B-T1
RG3216V-2800-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2800-B-T1
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2800-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2800-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-2800-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2800-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2800-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2800-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2800-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2800-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2800-B-T1
SWITCH ROTARY 3POS BUTTON SHAFT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CER RESONATOR 10MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CABLE 32 & 64 POS PLC MOD 2M datasheet.pdf
DAUGHTER CARD IP CORE429 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 3W DO216AA datasheet.pdf