Susumu RG3216V-2800-B-T5
RG3216V-2800-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2800-B-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2800-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2800-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2800-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2800-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2800-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2800-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2800-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2800-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2800-B-T5
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC DVR DOOR ACTUATOR POWERSO-36 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 15A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX16940 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf