Susumu RG3216V-3301-C-T5
RG3216V-3301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3301-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3301-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3301-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-3301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3301-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3301-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3301-C-T5
ADM64T/AE64G/ADM64T datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.032" .156" datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CRTLR SMPS QUASI-RESON 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf