Susumu RG3216V-3301-D-T5
RG3216V-3301-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3301-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3301-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-3301-D-T5
QUANTITY
RG3216V-3301-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3301-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3301-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3301-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3301-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3301-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3301-D-T5
TUNING TOOL FLAT 5" datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 11 BLACK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
G RECEPTACLE (15 AMP) MACH. datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf