Susumu RG3216V-3570-B-T1
RG3216V-3570-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3570-B-T1
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3570-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-3570-B-T1
QUANTITY
RG3216V-3570-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3570-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3570-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3570-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3570-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3570-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-3570-B-T1
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SSMINI6 datasheet.pdf
VARISTOR 64V 0402 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM YLW/YLW SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS .4MM BOARD-BOARD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
DURA WRAP 4 1/2" BLACK 150' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 442 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf