Susumu RG3216V-3601-C-T5
RG3216V-3601-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3601-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3601-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3601-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-3601-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3601-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3601-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3601-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3601-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3601-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3601-C-T5
VARISTOR 216V 400A 3225 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 116W QUAD D 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 12A 4.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS VERT .050 T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
CBL 20POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 1/0 AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
POWER DRIVER 3 PHASE 600V MODULE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V CH 1210 datasheet.pdf