Susumu RG3216V-3830-B-T1
RG3216V-3830-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3830-B-T1
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3830-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-3830-B-T1
QUANTITY
RG3216V-3830-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3830-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3830-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3830-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3830-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3830-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-3830-B-T1
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 018 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW 1005 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf