Susumu RG3216V-3830-D-T5
RG3216V-3830-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3830-D-T5
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3830-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-3830-D-T5
QUANTITY
RG3216V-3830-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3830-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3830-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3830-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3830-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3830-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3830-D-T5
FUSE GLASS 350MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CT 8" ID 200MM WKE200 datasheet.pdf
IC FPGA 143 I/O 196CSP datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT M CRIMP TIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 9CIRC .437 datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
3 POS KEY L/R BRUSHED datasheet.pdf