Susumu RG3216V-3901-C-T5
RG3216V-3901-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3901-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3901-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3901-C-T5
QUANTITY
RG3216V-3901-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3901-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3901-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3901-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3901-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3901-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3901-C-T5
VOLTMETER 2VDC LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.3A MINI6 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
IC PMIC LI+ 2CELL HANDHELD TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
11KW 480V 1500RPM ABS BRK G5 M datasheet.pdf
TIMER MINI 24DC 120S datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CABLE SHIELDED 4POS datasheet.pdf