Susumu RG3216V-4220-P-T1
RG3216V-4220-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4220-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4220-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-4220-P-T1
QUANTITY
RG3216V-4220-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4220-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4220-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4220-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4220-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4220-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4220-P-T1
CAP FILM 1.8UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
PMI CAP WHITE CONVEX TRANSPARENT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1400MM datasheet.pdf