Susumu RG3216V-4300-P-T1
RG3216V-4300-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4300-P-T1
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4300-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-4300-P-T1
QUANTITY
RG3216V-4300-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4300-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4300-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4300-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4300-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4300-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4300-P-T1
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 27 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 8POS datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 540MA 721 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.375" DIA WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PST 2A 48V datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf