Susumu RG3216V-4301-C-T5
RG3216V-4301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4301-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4301-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-4301-C-T5
QUANTITY
RG3216V-4301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4301-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4301-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-4301-C-T5
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TQFN datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44SOJ datasheet.pdf
48P.IEC-C MALE CONN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C VERT SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 801.5V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf