Susumu RG3216V-5100-B-T5
RG3216V-5100-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5100-B-T5
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5100-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-5100-B-T5
QUANTITY
RG3216V-5100-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5100-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5100-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5100-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5100-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5100-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-5100-B-T5
IC LATCH ADDRS 8BIT CMOS 16SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf