Susumu RG3216V-5100-W-T1
RG3216V-5100-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5100-W-T1
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5100-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-5100-W-T1
QUANTITY
RG3216V-5100-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5100-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5100-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5100-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5100-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5100-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-5100-W-T1
FILTER LINE RFI FLANGE MT 100A datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER ADV HS FSV datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf