Susumu RG3216V-5110-B-T1
RG3216V-5110-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5110-B-T1
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5110-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-5110-B-T1
QUANTITY
RG3216V-5110-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5110-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5110-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5110-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5110-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5110-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-5110-B-T1
IC TEMP SENSOR DO34 datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 8POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 1W DO216 datasheet.pdf
SR BTS WW 21 ASY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf