Susumu RG3216V-5360-W-T1
RG3216V-5360-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5360-W-T1
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5360-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-5360-W-T1
QUANTITY
RG3216V-5360-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5360-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5360-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5360-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5360-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5360-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-5360-W-T1
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL HAND EXTRACTION HE-Q5 CONT datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10A ISOLATED datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf