Susumu RG3216V-5601-C-T5
RG3216V-5601-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5601-C-T5
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5601-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-5601-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-5601-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5601-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5601-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5601-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5601-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5601-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-5601-C-T5
CONV DC-DC 250W 48VIN 1.8V NEGEN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.8A 15 MOHM TH datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 14 FOOT RD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
150UF 35V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf