Susumu RG3216V-5760-W-T1
RG3216V-5760-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5760-W-T1
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5760-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-5760-W-T1
QUANTITY
RG3216V-5760-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5760-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5760-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5760-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5760-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5760-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-5760-W-T1
RES SMD 215 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 39POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
RES MO 1W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 8MM TRANS THRU datasheet.pdf
RES 235 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 6A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560K OHM 16SOIC datasheet.pdf