Susumu RG3216V-6490-C-T5
RG3216V-6490-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6490-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6490-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-6490-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-6490-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6490-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6490-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6490-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6490-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6490-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-6490-C-T5
CAP ARRAY 100PF 25V E 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 220V 4.5KA DISC 16MM datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 86POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf