Susumu RG3216V-6651-P-T1
RG3216V-6651-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6651-P-T1
Brief Description
RES SMD 6.65KOHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6651-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-6651-P-T1
QUANTITY
RG3216V-6651-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6651-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6651-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6651-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6651-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6651-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-6651-P-T1
CONTROL KNOB datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 898 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 4" DIA datasheet.pdf
RES 6.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOICE DAA SYSTEM SIDE 24QFN datasheet.pdf
SR BTS WW 81 2 ASY C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf