Susumu RG3216V-6800-C-T5
RG3216V-6800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6800-C-T5
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6800-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-6800-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-6800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6800-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6800-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6800-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-6800-C-T5
IC 3.3V/5V DUAL ACT HI PP 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.02% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
AIRMAX VS2 VH 3P 6COL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf