Susumu RG3216V-6800-C-T5
RG3216V-6800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6800-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6800-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-6800-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-6800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6800-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6800-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6800-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-6800-C-T5
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf
HOLD DOWN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf