Susumu RG3216V-7321-D-T5
RG3216V-7321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7321-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7321-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-7321-D-T5
QUANTITY
RG3216V-7321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7321-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7321-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7321-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-7321-D-T5
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 0.25A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 536K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DEVELOP TOOL FINGERPRINT AUTHENT datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 312 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf