Susumu RG3216V-7500-P-T1
RG3216V-7500-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7500-P-T1
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7500-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-7500-P-T1
QUANTITY
RG3216V-7500-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7500-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7500-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7500-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7500-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7500-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-7500-P-T1
SCR PHASE CONT 1000V 90A D-55 datasheet.pdf
PATCHCORD SOCKET-BANA SOCKT RED datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
SNSW 0.1A 3-16 PLAN 79215835 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf