Susumu RG3216V-7500-P-T1
RG3216V-7500-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7500-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7500-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-7500-P-T1
QUANTITY
RG3216V-7500-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7500-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7500-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7500-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7500-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7500-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-7500-P-T1
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FILTER LINE PWR STD 20A 2POLE QC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-250 PSI datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTROL DUAL 24QFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 50 V datasheet.pdf