Susumu RG3216V-8201-D-T5
RG3216V-8201-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8201-D-T5
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8201-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-8201-D-T5
QUANTITY
RG3216V-8201-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8201-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8201-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8201-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8201-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8201-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-8201-D-T5
CONN RCPT 16POS FEMALE PANEL #26 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 38MM datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf