Susumu RG3216V-8660-D-T5
RG3216V-8660-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8660-D-T5
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8660-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-8660-D-T5
QUANTITY
RG3216V-8660-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8660-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8660-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8660-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8660-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8660-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-8660-D-T5
IDC CABLE - MKR34K/MC34G/MKR34K datasheet.pdf
SLIT HARNESS WRAP POLY 30M datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
INSERT MALE 42POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf