Susumu RG3216V-8661-D-T5
RG3216V-8661-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8661-D-T5
Brief Description
RES SMD 8.66K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8661-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-8661-D-T5
QUANTITY
RG3216V-8661-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8661-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8661-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8661-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8661-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8661-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-8661-D-T5
MOD DC OUTPUT 3A 28VDC datasheet.pdf
IC LINE RCVR LVDS DUAL SOT-23-8 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
D SUB FE TUR. CON. AWG 18-22_1,3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 2 W/LED IVORY datasheet.pdf
CAP CER 300PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf