Susumu RG3216V-8870-C-T5
RG3216V-8870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8870-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8870-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-8870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-8870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8870-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8870-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-8870-C-T5
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 10.5A 6.6 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BUNDLE ATMEGA1280V/RF231 TQFP datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 24.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
PNL MNT 12V BLUE 8MM datasheet.pdf