Susumu RG3216V-8870-P-T1
RG3216V-8870-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8870-P-T1
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8870-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-8870-P-T1
QUANTITY
RG3216V-8870-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8870-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8870-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8870-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8870-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8870-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-8870-P-T1
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 4P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWIT 16X16 100TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf