Susumu RG3216V-8871-B-T1
RG3216V-8871-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8871-B-T1
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8871-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-8871-B-T1
QUANTITY
RG3216V-8871-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8871-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8871-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8871-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8871-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8871-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-8871-B-T1
IC CTRL INTERRUPT 12.5MHZ 28PLCC datasheet.pdf
IC MSFT DVR HALF-BRG 100V 10TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
OSC VCXO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf