Susumu RG3216V-8871-B-T1
RG3216V-8871-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8871-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8871-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-8871-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-8871-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8871-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8871-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8871-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8871-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8871-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-8871-B-T1
CONN HEADER 17POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 85A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVAL KIT FOR PAN1455 MODULE datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.7A TO277A datasheet.pdf
.090 FEMALE TERM TYPE 16-18AWG datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf