Susumu RGH1608-2C-P-472-B
RGH1608-2C-P-472-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-472-B
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-472-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-472-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-472-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-472-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-472-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-472-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-472-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-472-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-472-B
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28SSOP datasheet.pdf
CABLE SPLITTER 5.25" POWER 6" datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 7.5A TO263AB datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 10.7MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
SNAP PLUG AVIKRIMP (B-879) datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
A4 MQ 100W 2500P/R INCREMENTAL W datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf